művész


Bándi Johanna
3

Bándi Johanna

Tanulmányok:
2007 Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar, színész szak - Kolozsvár

Életút:
2007- 2008 között a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház színművésze

2008-tól a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának tagja

Munkássága:

Főbb szerepei az egyetemi évek alatt:

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Tanulmányok:
2007 Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar, színész szak - Kolozsvár

Életút:
2007- 2008 között a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház színművésze

2008-tól a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának tagja

Munkássága:

Főbb szerepei az egyetemi évek alatt:

Mása - A. P. Csehov: Három nőver - rendezte: Dimény Áron

Erény - Jean Genet: Négerek - rendezte: Szilágyi Palkó Csaba

Juli, Mari - Molnár Ferenc: Liliom - rendezte: Szilágyi Palkó Csaba

Sally - John Arden: Élnek mint a disznók - rendezte: Szilágyi Palkó Csaba

Sally Bowles - Cole Porter, Fred Ebb, John Kander: Kabaré rendezte: Szilágyi Palkó Csaba

Puck - William Shakespeare: Szentivánéji álom - rendezte: Salat Lehel

Színesznő - Arthur Schnitzler: Körtánc- rendezte: Zakariás Zalán


A Kolozsvári Állami Magyar Színházban játszott szerepek:

Catavencu frakciótag - I.L. Caragiale - Az elveszett levél - Tompa Gábor- Kolozsvári Állami Magyar Színház

Takarító - Varró Dániel, Presser Gábor - Túl a Maszat-hegyen - Keresztes Attila- Kolozsvári Állami Magyar Színház


Szerepei a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színháznál:

Juliska - Jancsi es Juliska című mesejátékban; rendezte: Dézsi Szilárd

Sógorasszony - Lorca:Yerma című darabban; rendezte: Béres László

Helena - Thuróczy Katalin: Szandrosz című tragédiában; rendezte: Sorin Militaru

Elektra, Chrysothemis, Kar - Bornemisza Peter: Magyar Elektra; rendezte: Katona Imre

Bohóc - Harom tanc Beckettre; rendezte Vava Stefanescu

Szerepei a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatánál:

Olga: Valentin Katajev - Aldobolyi Nagy György - Bolond vasárnap - Rendezte: Aldobolyi Nagy György

Judit: Munkácsi Miklós - Mindhalálig Beatles - Rendezte: Csurulya Csongor

Catherine, fiatal lány: Robert Thomas - 8 nő - Rendezte: Kincses Elemér

valamint
Kálmán Imre - Csárdáskirálynő - Rendezte: Keresztes Attila

Boriska, gyermeke: Tóth Ede - A falu rossza - Rendezte: Csurulya Csongor

Böbe - a lányuk: Tasnádi István - Malacbefőtt - Rendezte: Tasnádi Csaba

Rosen: Kiss Csaba - Hazatérés Dániába - Rendezte: Albu István

Roxie Hart: Fred Ebb - Bob Fosse - John Kander - Chicago - Rendezte: Keresztes Attila

Susa: a Grimm testvérek meséje nyomán írta Pozsgai Zsolt - Holle anyó - Rendezte: Szilágyi Regina

Unkalány, Kárókatona, Varjú: Szilágyi Andor - Leánder és Lenszirom - Rendezte: Keresztes Attila

Lány: Mikó Csaba - Testínség - Rendezte: Szilágyi Regina

XXX: Carlo Goldoni - Chioggiai csetepaté - Rendezte: Keresztes Attila

Hanna: Nemes Nagy Ágnes - Thuróczy Katalin - Szilágyi Zoltán - Bors néni - Rendezte: Szilágyi Regina

Farkas, Majom 4, Asszony, Ember: Dés László - Geszti Péter - Békés Pál - A dzsungel könyve - Rendezte: Szilágyi Regina

Televíziós szerepek:

Modell - „Nyársalgó" szilveszteri kabaré - rendező: Hatházi András - RTV2



Filmszerepek:

Asszisztensnő - Szükséges angyal - rendező:Gheorghe Preda

Judit - Héja nász a hepehupán - rendező: Katona Szabolcs


Bors néni

Bors néni

Clubcsomag
Lackó
Chioggiai csetepaté  Szatmárnémeti Harag György Társulat

Chioggiai csetepaté Szatmárnémeti Harag György Társulat

Thália Színház Nonprofit Kft.
Színész

Ajánlataink